Ikona doprava zadarmo Doprava zadarmo pri
nákupe nad 49,- €

       

<   Čo potrebuje šteniatko

Krmivo:  najvhodnejšie sú špeciálne krmivá určené pre šteniatka (tieto krmivá sa obyčajne označujú názvom „PUPPY“)

Nutričné a vitamínové doplnky: vhodné sú pre a pro-biotiká určené špeciálne pre psov. Vitamíny a minerály potrebuje vyvíjajúci sa organizmus šteniatka mimoriadne (BioHealth™ Pro a Prebiotic).

Pelech alebo psia búda:  prespí totiž aj 16 hodín denne, takže je to miesto, kde trávi väčšinu svojho života, preto je potrebné vyberať precízne


Dve misky: jednu na potravu a druhú na vodu, najvhodnejšie aj s podložkou. Vody musí mať psík vždy dostatok !

Univerzálny rám a absorpčnú podložku: Takmer vždy, keď sa šteňa prebudí, chce sa vyprázdniť. Vtedy môžeme začať s nácvikom na toaletu. Keď šteniatko dá najavo, že sa chce vyprázdniť musíme vziať a položiť na miesto, kde to môže urobiť. V tomto nám výborne poslúži absorpčná podložka (psia plienka) najlepšie aj s rámikom.

Obojok a vôdzku (vodítko):  tieto treba vyberať podľa jeho aktuálnej veľkosti a radšej po niekoľkých mesiacoch vymeniť ako mu dať veľký a ťažký obojok alebo vôdzku. Je na Vás, či si vyberiete flexi vodítko, alebo obyčajné,  ktoré si farebne zladíte s obojkom.

Základnú kozmetickú výbavu: kliešte na nechtíky, kliešte na vyberanie kliešťov, prípravok proti blchám a kliešťom vhodný pre šteniatka, kefu alebo hrebeň podľa typu srsti

Šampón: na psov by sa nemali používať ľudské šampóny, obsahujú totiž chemikálie, ktoré psia koža zle znáša. Zvlášť u šteniat je potrebné požívať šampón špeciálne vyvinutý pre srsť a kožu šteniatok.

Dostatok hračiek a žuvacích potrieb:  Medzi 3. a 5. týždňom sa začne objavovať mliečny chrup. V 4. mesiaci začnú rásť trvalé zuby, ktoré tlačia na korene mliečnych, čo spôsobuje mierne napuchnutie a zapálenie ďasien. Šteňa môže byť nepokojné, odmieta potravu, slintá a niekedy i zvracia. Má snahu ohrýzať tvrdé predmety, čo napomáha vypadávaniu mliečnych zubov a zmierni bolesť. Hračkami si psík vyplní čas, kým nebudete doma.

Odmeny: šteniatko pri výcviku, alebo pri základnej výchove odmeňujte pochúťkami, ktoré sú na to určené. V opačnom prípade môže priberať a vytvoriť si tak predispozíciu do budúcnosti, čo je veľmi zlé.

Ikona osobný odber Osobný odber:
Nové Zámky, Nitra

Ikona doprava zadarmo Doprava zadarmo pri
nákupe nad 49,- €

Ikona kontakt Tel: +421905555555
Email: info@info.sk