Platba kartou Možnosť platiť kartou

Doprava zadarmo Doprava zadarmo pri
nákupe nad 50,- €

Možnosť platiť
kartou

Ikona doprava zadarmo Doprava zadarmo pri
nákupe nad 50,- €

Ikona kontakt Tel: +421905555555
Email: info@info.sk

POBOČKY SPOLOČNOSTI COBBYS PET

             

Blog

Predstavujeme značku LEADER NATURAL DOG NUTRITION prirodzená výživa psov

Už päť generácií a vyše sto rokov sú pre rodinu Connollyovcov stredobodom všetkého, čomu sa jej členovia venujú, zvieratá. Naším cieľom je ponúkať vám výživné a kvalitné krmivo pre vašich domácich miláčikov vyrábané na základe odporúčaní odborníkov s použitím tých najlepších ingrediencií, aké írsky vidiek ponúka. Snažíme sa vyrábať krmivá, ktoré sú ideálnou potravou pre vašich zvieracích miláčikov – od šteniat po starších psov, od malých plemien až po tie veľké a nezabúdame ani na situácie, v ktorých si váš pes môže vyžadovať osobitnejšiu starostlivosť. Produkty Leader vyvinuli veterinárni lekári a psi ich milujú. Pokiaľ je to možné, každú prírodnú zložku starostlivo vyberáme z miestnych zdrojov, aby sme tak zabezpečili vynikajúcu stráviteľnosť i výživovú hodnotu našich produktov. Sme hrdí, že môžeme vašich domácich miláčikov sprevádzať v každej fáze ich života.

Krmivá LEADER sa vyrábajú výlučne z tých najkvalitnejších surovín, ktoré vášmu psovi pomôžu zachovať si zdravie a vitalitu počas celého života. Podrobné informácie o krmivách a pochúťkach značky LEADER nájdete v našej brožúre TU

viac

Predstavujeme produkty GO NATIVE s obsahom až 70% mäsa

Naše hypoalergénne psie krmivá bez obsahu obilnín sa vyrábajú len z tých najlepších prírodných ingrediencií a sú dostupné v štyroch lahodných variantoch vrátane írskej kačice alebo kurčaťa z voľného výbehu, írskeho biolososa a voľne žijúceho atlantického sleďa. Naše receptúry Go Native so 70-percentným obsahom mäsa a prímesí prírodných rastlinných výťažkov a superpotravín prekypujú antioxidantmi a sú navrhnuté tak, aby posilňovali imunitný systém vášho psa a vďaka prebiotikám z morských rias zároveň podporovali zdravé trávenie. Podrobnosti o produktoch nájdete v našej brožúre TU

viac

Psy a mačky sú rozdielne tvory, líšia sa aj v potrave ktorú potrebujú

Psy a mačky sú samozrejme odlišné. Vyzerajú tak odlišne, že majú viac spoločného so svojimi divokými bratrancami než "sestra alebo brat", s ktorými zdieľajú lásku a pozornosť svojho majiteľa. Zároveň aj ich osobnosti sú ešte viac odlišné, ako ich vzhľad. Takže áno, majú veľmi málo spoločného.

Ich výživové potreby sú samozrejme tiež rôzne: Psy potrebujú konzumovať krmivo pre psov a mačky potrebujú krmivo pre mačky. Znova to môže znieť veľmi jasne, ale majiteľ, ktorý má psa aj mačku, sa môže niekedy zamyslieť prečo sa obťažuje kupovaním dvoch ťažkých vriec s krmivami rovnakej značky a rovnakej chuti keď môže kŕmiť svojich miláčikov granulkami pre psa alebo mačku, ktoré vyzerajú veľmi podobne. Vyzerá to tak, že pes bude spokojne konzumovať mačacie krmivo a mačka môže rovnako spokojne konzumovať krmivo pre psov.

Takže, aké sú rozdiely medzi výživovými potrebami mačiek a psov?

Po prvé, ich energetické potreby sú zjavne odlišné. Zriedka vidíme mačky tak aktívne, ako psov alebo psy tak neaktívne, ako mačky.

Ďalej a čo je dôležitejšie, potrebujú rôzne minerály a vitamíny. Napríklad, kým psy dokážu, mačky nedokážu získať vitamín A z bylinných zdrojov, lebo ho nedokážu vytvárať z betakaroténu.
Mačky potrebujú až päťkrát viac vitamínu B1 (thiamín) vo svojej potrave. U mačiek je potrebné dávať pozor na nadmernú konzumáciu surových sladkovodných rýb, ktoré obsahujú enzým rozkladajúci thiamín. Takisto potreba vitamínu B3 (niacín) v potrave je oveľa u mačiek vyššia ako u psov. Psy si vedia časť niacínu vyrobiť aj sami, mačky menej, preto musí byť striktne a v správnom množstve prijatý potravou.


Pre psov aj pre mačky existuje niekoľko esenciálnych aminokyselín, ktoré musia získať z bielkovín v potrave. Ideálne je preto dávať im krmivá živočíšneho pôvodu, aby všetky potrebné aminokyseliny získali v strave. Pri mačkách treba spomenúť hlavne aminokyselinu taurín, ktorú si psy vo vlastnom tele sami vytvoriť vedia, no mačky nie. Aj z tohto dôvodu je pre mačky mäso podstatnejšie, ako pre psy, pretože taurín sa nachádza výlučne v bielkovinách živočíšneho pôvodu. Nedostatok taurínu v krmive spôsobuje množstvo zdravotných problémov, ako sú napríklad hluchota, slepota, poruchy srdca, imunitné a reprodukčné poruchy.

Ďalším rozdielom je, že mačky sú striktní mäsožravci, čo znamená, že nemajú žiadne požiadavky na príjem sacharidov, ich organizmus je prispôsobený hlavne na spracovávanie proteínov, zatiaľ, čo psy majú sklony k všežravosti a s príjmom sacharidov nemajú problém. Mačky, aby ostali zdravé, potrebujú v potrave jednoznačne viac bielkovín. P
otreba bielkovín pre psov a mačky je veľmi rozdielna, v zásade mačky potrebujú až dvakrát viac bielkovín, aby bola pre nich potrava vyhovujúca.

Napokon, obsah močových kyselín a kyslosť (pH) moču sa musí u mačiek veľmi pozorne strážiť, aby sa predišlo tvorbe močových kameňov a zabránilo upchatiu močových ciest.

Samozrejme netreba robiť paniku keď Váš pes zožerie krmivo Vašej mačičky, ale je potrebné aby boli obaja pravidelne a dlhodobo kŕmení krmivom, ktoré spĺňa všetky ich špecifické nutričné požiadavky.

viac

Ako zvoliť správnu veľkosť prepravky pre psa ?

Podľa smerníc IATA (International Air Transport Association, Medzinárodná asociácia leteckých dopravcov) musí byť veľkosť cestovnej prepravky taká, aby zvieratko mohlo celú dobu stáť vzpriamene bez toho, aby sa hlava alebo uši dotýkali stropu prepravky. Zviera musí mať možnosť otočiť sa a ľahnúť si do prirodzenej polohy. 

Niektoré letecké spoločnosti požadujú kolíky alebo káblové svorky (nie sú súčasťou balenia), aby bol transportný box maximálne stabilný. V takom prípade môžete dvere hore, po stranách a dole zaistiť káblovými svorkami. Horný a dolný diel transportného boxu môžete zaistiť pomocou skrutiek (nie sú súčasťou balenia) a diely tak pevne spojiť.

Správna dĺžka (A + 1/2B): Zmerajte dĺžku zvieraťa od nosa ku koreňu chvosta.

Správna šírka (C x 2): Zmerajte šírku od jedného ramena k druhému krát 2.

Správna výška (D): Zmerajte výšku od labiek k lebke/špičke uší.

viac

Lepok a jeho vplyv na citlivých psov

Čo je lepok ? 

Lepok alebo glutén je zmes proteínov gliadínu a glutenínu. Spolu so škrobom sa nachádzajú v endosperme semien niektorých obilnín, ako sú pšenica, jačmeň, špalda či raž. Ovos sám o sebe lepok neobsahuje, no môže byť kontaminovaný, ak je pestovaný v blízkosti obilnín obsahujúcich lepok. Neznášanlivosť lepku je problém rozšírenejší, ako samotná alergia na lepok. Lepok je bielkovina, ktorá sa nachádza v pšenici, jačmeni a raži. Často sa spája s problémami s trávením, alergiami, priberaním na váhe a podobne. Ak začne Váš pes mať príznaky neznášanlivosti lepku, je užitočné vedieť o zdrojoch tejto látky. Bezlepkové obilniny sú: kukurica, pšeno, pohánka, ryža, amarant a quinoa. Posledné dve spomínané pochádzajú z Ameriky a z oblasti juhoamerických Ánd. Povolené sú všetky výrobky zo zemiakov, z ryže a kukurice.

Čo lepok spôsobuje a prečo ho niektoré psy netolerujú ?

Väčšina psov toleruje pšenicu a ďalšie obilniny celkom dobre a nemajú žiadne nežiadúce účinky z ich konzumácie. Lepok je zvyčajne štiepený pankreatickými enzýmami v tenkom čreve. Avšak, niektoré psy, ako aj niektorí ľudia nemusia lepok tolerovať. U ľudí sa tento stav nazýva "celiakia". U psov sa nazýva" gluténom - indukovaná enteropatia", "neznášanlivosť lepku" alebo "citlivosť na lepok". U psov, ktorý sú citlivý na lepok, sa vyvinie chronické zápalové ochorenie tenkého čreva. Psy citlivý na lepok majú opakované alebo pretrvávajúce hnačky, chudnú, majú nezdravú srsť, strácajú telesnú kondíciu alebo len všeobecne neprospievajú.

Ako môže lepok spôsobiť tráviace problémy?

U psov, ktorý sú alergický na lepok, vzniká oneskorená reakcia z precitlivenosti (oneskorená alergická reakcia) v prípade, že sú kŕmený krmivom alebo pochúťkami obsahujúcimi lepok. Hoci presný priebeh tohto ochorenia nie je úplne objasnený, je isté, že imunitný systém psov trpiacich neznášanlivosťou lepku útočí na jeho gastrointestinálny (črevný) trakt v prípade, že príde do kontaktu s lepkom.

V tenkom čreve sa nachádzajú milióny klkov, ktoré zväčšujú povrch čreva pre vstrebávanie živín. Poškodenie sliznice znamená, že tieto klky miznú. Vyjadrujeme to slovom atrofia, ktorá je jednou s charakteristických známok celiakie. Medzi klkmi sa nachádzajú krypty. Krypty sa pri poškodení sliznice predlžujú. Choroba je charakterizovaná podstatnou stratou klkov v tenkom čreve a zmenšením absorpčného povrchu. Výsledkom uvedených mechanizmov je porucha resorpcie všetkých zložiek potravy (vitamínov, minerálov,cukrov, tukov a bielkovín).

Ktoré plemená môžu byť postihnuté ?

Neznášanlivosť lepku sa môže objaviť u všetkých plemien, ale je veľmi dobre zdokumentovaná u írskych seterov, samojedov a írskych jemnosrstých teriérov. Majitelia si zvyčajne všimnú známky tohto ochorenia v čase, keď pes dosiahne 6. alebo 7. mesiac veku.

Ako sa intolerancia lepku diagnostikuje?

Pri posudzovaní psa s údajmi o hnačkách, strate hmotnosti, zlej telesnej kondícii a celkovo zlého prospievania, väčšina veterinárov vykoná rutinné vyšetrenia krvi a moču. Pravdepodobne bude tiež robiť vyšetrenie stolice na parazity, brušné röntgenové snímky (röntgeny) a test exokrinnej pankreatickej insuficiencie. Výsledky týchto testov sú u psov, ktoré sú citlivé na lepok obvykle normálne. Jediný spôsob, ako definitívne diagnostikovať neznášanlivosť lepku je že,  pes dostane bezlepkovú diétu na 2 až 4 týždne a až nastane zlepšenie (takzvaný terapeutický test) ide o intoleranciu na lepok. Zviera by malo priberať na váhe a mali by prestať hnačky a jeho celkový zdravotný stav by sa mal normalizovať.

Ako sa intolerancia na lepok lieči ?

Našťastie je neznášanlivosť lepku úplne liečiteľná – nie však vyliečiteľná. Všetky príznaky vymiznú pri kŕmení bezlepkovou potravou. Je potrebné sa vyhnúť krmivu, ale aj pochúťkam s obsahom pšenice, raže, ovsa, jačmeňa alebo iných obilných zŕn. Pšenica je najproblematickejšou zložkou krmív pre psov. Geneticky modifikované zrná sú obzvlášť riskantné.

Ktoré pochúťky a krmivo pre psov sú bezlepkové ?

Všetky zdravé pochúťky pre psov WHIMZZES sú kompletne bezlepkové, vyrábané sú výlučne zo zemiakového škrobu, neobsahujú žiadne obilné zrná ani konzervačné látky. Produkty WHIMZZES navyše čistia zuby prirodzeným inštinktom psa hrýzť.

Granulované prvotriedne krmivo pre psov WELLCAN GOLD SUPER PREMIUM GRAIN FREE  alebo WELLCAN GOLD ADULT WILD AND POTATO neobsahuje pšenicu, sóju, ani žiadne iné obilniny obsahujúce lepok alebo geneticky modifikované ingrediencie.

Taktiež pečené krmivá OVEN-BAKED TRADITION GRAIN FREE . Tieto receptúry neobsahujú cereálne produkty, ale naopak obsahujú vyšší podiel živočíšnych bielkovín, ako väčšina porovnateľných produktov na trhu. Väčšina bielkovín pochádza z čerstvého mäsa, ktoré obsahuje esenciálne aminokyseliny potrebné pre zdravie a vitalitu vášho domáceho miláčika. Štúdie preukázali, že psy a mačky lepšie reagujú na bielkoviny a tuky z čerstvého mäsa a sú pre nich ľahšie stráviteľné a využiteľné.

OVEN-BAKED TRADITION GRAIN FREE  receptúry sú ideálne pre všetky vekové kategórie, pre rôzne veľké plemená a rôzne aktívne zvieratá, čo zjednodušuje voľbu receptúry. Ingrediencie sú vyberané veľmi dôsledne s dôrazom rôznorodej potreby vašich domácich miláčikov. Oven - Baked Tradition GRAIN FREE poskytne vášmu domácemu miláčikovi takú výživu, akú presne potrebuje.

viac